هدایای سازمانی

هدایای سازمانی

4.9 امتیاز
رتبه بندی این مطلب:
4.9

روابط پایدار بین شرکت‌ها و سازمان‌ها با کارکنان‌شان یک از دغدغه های اصلی سازمان‌ها می‌باشد. یکی از بهترین و موثرترین روش‌هایی که می‌تواند باعث ایجاد روابط عمیق و تنگاتنگ بین کارکنان و سازمان باشد استفاده از هدایای منحصر بفرد سازمانی بعنوان یک هدیه تبلیغاتی لوکس و شیک می‌باشد. تجربه نشان داده که بازاریابی خلاقانه باعث می‌شود که مشتریان، مخاطبان و شرکای تجاری‌تان، سازمان و شرکت شما را به رسمیت شناخته و نام تجاری شرکت‌ شما را به خوبی به ذهن خود بسپارند بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر ر مواقع و رویدادهای خاصی از سال اقدام به تهیه هدایای مناسبتی می‌کنند که پیشنهاد می‌کنیم برای این اقدام از هدیه‌های کاربردی خلاقانه که برند شما را به خوبی معرفی می‌کند استفاده کنید، همچنین نکته اصلی در این انتخاب هدیه مناسبتی دقت به نیاز کاربران  و ارائه در زمانی است که کاربر حتی تصور دریافت هدیه را ندارد در این حالت تاثیر دریافت هدیه چند برابر می‌شود. هدیه‌های سازمانی می‌توانند از عوامل توسعه کسب و کار شما با کمترین هزینه ممکنن برای شرکت باشد. 

امروزه هدایای ساختنی جا پای هدایای سنتی و وارداتی از چین گذاشته تا مخاطبان شما مجبور نباشند هر ساله سررسید تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، پاوربانک تبلیغاتی، هارد تبلیغاتی، ماگ تبلیغاتی و .... را دریافت کنند. با توجه به وسعت و تنوع فرهنگی و هنری کشور عزیزمان ایران جوانان تحصیل کرده و خوش فکر پاپیون به دور از یکنواختی هدایایی که در بالا برشمردیم اقدام به راه‌اندازی فضای جدیدی از هدایای سازمانی کرده‌اند. این فضای جدید شامل ایده پردازی، داستان سرایی برای سازمان، خلق کاراکتر و ست هدیه تبلیغاتی و مختص به سازمان شما‌ می‌باشد. هدایای سازمانی ساختنی علاوه بر اینکه ارزش مالی بسیار بالایی دارند دارای ارزش معنوی بسیار بالایی نیز می‌باشند. برای ثبت لحظات ناب برای مشتریان بهتر است که از هدایای ساختنی پاپیون بهره‌مند شوید.

در این مطلب با گروه هدایای سازمانی پاپیون همراه شوید.

 • اهمیت هدایای سازمانی برای اعضای مجموعه
 • هدایای سازمانی چه ویژگی هایی دارند؟
 • مزایای هدایای سازمانی چیست؟
 • مخاطبین هدایای سازمانی و سلایق متنوع
 • هدایای سازمانی چه تاثیری خواهد داشت؟
 • تاثیر  زمان سنجی بر ارائه هدایای سازمانی چیست؟
 • نکات مهم درباره هدایای سازمانی

اهمیت هدایای سازمانی برای اعضای مجموعه

هدایای سازمانی یا هدایای تبلیغاتی امروزه در همه‌ی مجموعه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. با گسترش دانش‌های مرتبط با بازاریابی و برندینگ، تکنیک‌های ویژه‌ای نیز برای موفقیت در این راستا ارائه شده است.

یکی از تکنیک‌های موثردر پیشرفت یک شرکت، بازاریابی با استفاده از هدایای سازمانی و تبلیغاتی است. مجموعه‌های مختلف سالانه مبالغی از بودجه خود را معین کرده و صرف این نوع از تبلیغات می‌کنند. البته ممکن است گاهی هدف از این کار بازاریابی نبوده  و در راستای اهداف اقتصادی نباشد و از انجام آن  اهداف دیگری داشته‌باشند. برای  مثال می توان از هدایای نوروزی نام برد که در واقع استفاده از آن غیر اقتصادی است.  هدایایی که مجموعه‌ها و ارگان‌ها هر ساله با نزدیک شدن به عید نوروز به اعضای خود می‌دهند هدفی کاملا غیر اقتصادی و بازاریابی دارد.

این هدایا می‌توانند هدایایی کاربردی باشند، تا یکی از نیازهای مختلف افراد را بر طرف کنند، و یا صرفا یادبود و یا بزرگداشتی برای مخاطبان آن شرکت باشد. در این صورت، این هدایا می‌تواند به عنوان یادبودی خوب و به‌یاد‌ماندنی از یک مناسبت خاص در طول سال باشد. البته این نوع هدایا نیز کاربردهای مشخص خود را دارد که در ادامه این مقاله به بیان مفصل آن‌ها خواهیم پرداخت.

هدایای سازمانی چه ویژگی هایی دارند؟

هدایایی که شما به عنوان هدیه سازمانی از آن استفاده خواهید کرد باید خصوصیات ویژه‌ای داشته باشد. یکی از آن خصوصیات این است که مشخص شود هدیه دهنده این کالا شما هستید.   احتمالاً تا به حال محصولاتی را دیده‌اید که به صورت هدیه ارائه شده اما برند روی آن‌ها متعلق به تولید کننده‌اش نباشد. برای مثال خودکارهای تبلیغاتی. این خودکارها به عنوان هدیه و اشانتیون از سوی مجموعه‌ها به مخاطبان ارائه می‌شوند. قطعا به مواردی بر خورده اید که لوگو، نام مجموعه و در برخی موارد اطلاعات تماس نیز روی هدیه‌ها درج شده است.

در این صورت هر فردی که از آن خودکار استفاده کند، همواره لوگو و نام آن مجموعه را خواهد دید. البته خودکارهای تبلیغاتی امروزه دیگر  ایده‌ی خوبی برای هدایای سازمانی نیستند. ما صرفا از این مثال برای تداعی و یافتن یک دیدگاه  مشخص از شرایط چاپ لوگو و نام مجموعه روی محصولات استفاده کردیم.

قابلیت درج لوگو و نام مجموعه روی سطح خارجی هدیه‌های سازمانی به آسانی  وجود دارد. از ویژگی‌های خوبی که این هدیه‌های سازمانی دارد این است که  در صورتی که  شخصی از هدایای  شما در فضای عمومی استفاده کند، حال تصور کنید آن فرد یک منشی یک مجموعه باشد، این کار باعث می‌شود نام تجاری شما بیشتر از قبل به چشم مخاطبان بیاید.

چاپ لوگو روی محصولاتی که قصد هدیه دادن آن‌ها را دارید، یکی از راه‌های مناسب برای نمایش برند شماست. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال، اگر شما از بسته بندی خاصی برای هدایای سازمانی تان استفاده می‌کنید، می‌توانید اطلاعات کامل مجموعه خود را روی بسته بندی آن چاپ کنید. همچنین می‌توانید پلاکی که حاوی اطلاعات مجموعه شماست چاپ کرده، و بر روی بسته بندی هدیه خود بچسبانید. البته پیش از اقدام به این کار باید تحقیق کنید چه اطلاعاتی از شرکت شما برایتان مهم است که مخاطب با آن آشنایی پیدا کند و سپس ضروری‌ترین اطلاعات را برروی بسته هدیه سازمانی چاپ کنید. بهتر است در درج اطلاعات مهم بر روی هدیه سازمانی  از کم‌گویی و زیاده‌گویی به شدت پرهیز کنید زیرا از حوصله مخاطب خارج می‌شود.

یکی از کارهایی که هنگام استفاده از هدایای تبلیغاتی مرسوم است، استفاده از بروشور یا کتابچه مربوط به آن سازمان در بسته بندی محصول است. تا به بهانه هدیه اطلاعات جامعی از خود و فعالیتهای شرکت خود به مخاطب ارایه دهید.

از دیگر ویژگی‌هایی که هدایای سازمانی باید داشته باشند، زیبایی چشمگیر آن‌ها است. قطعا شما از ارائه هدایای سازمانی قصد دارید هدیه‌تان هر روزه مورد استفاده مخاطب قرار گیرد. حال اگر این هدایا فاقد زیبایی باشند، مخاطب شما هیچ رقبتی برای به کار بردن از آن را نخواهد داشت.

بسته بندی شکیل و جذاب، انتخاب رنگ‌بندی مناسب و زیبایی محصولی که در بسته بندی هدیه شما قرار می‌گیرد، از مهم‌ترین معیارهایی است که شما باید آن را به صورت اصولی رعایت کنید.

یک نکته کوچک که در تهیه هدایای سازمانی حائز اهمیت است، ارتباط نوع هدیه ارائه شده به مجموعه شماست. همچنین استفاده از بسته بندی متناسب  با محصولی که در آن قرار خواهد گرفت. برای مثال استفاده از یک جعبه بزرگ برای قرار دادن یک گلدان کوچک درون آن اصلا جایز نمی‌باشد. به علاوه ارتباط رنگ بندی محصول و بسته‌ای که درون آن قرار می‌گیرد نیز حائز اهمیت است.

موارد اندکی که در تهیه هدایای سازمانی موثر است را برشمردیم. در آینده نیز به موارد دیگری که باید در انتخاب هدایای تبلیغاتی و سازمانی رعایت کنیم اشاره خواهیم کرد.

مزایای هدایای سازمانی چیست؟

 • تشخیص مارک: هنگامی که هدایای شرکتی از خارج اعطا می شود، این هدایا به مشتریان کمک می کند تا تصویر برند ، وفاداری به مشتریان را مرتبط کنند و اغلب می توانند مشتریان جدیدی را به خود جلب کنند. محصولات با دوام و مفید مانند وسایل نوشتاری، کالاهای چرمی، زنجیر کلیدها، ساعت های رومیزی یا ساعت هایی که تصویر شرکت روی آنهاست، به طور مداوم به شخص استفاده کننده از این محصولات، نام و برند شرکت را یادآوری می کنند.
 • توسعه مشتری: ارائه هدیه سازمانی قطعا یک  ابزار خوبی برای جذب مشتری جدید و توسعه بیشتر یک رابطه تجاری طولانی مدت است.

از یک نمایشگاه تجاری استفاده کنید. اگر هدایای رایگان ارائه می شد، نه تنها مشتریانی که ارتباط برقرار می کردند تمایل داشتند که با آن شرکت ارتباط بیشتری برقرار کنند، بلکه ممکن است از ابتدا مشتریان بیشتری به این غرفه جذب شده باشند.

با در دست داشتن یک هدیه، مشتری اکنون چیزی بصری دارد که می تواند آن شرکت را به او یادآوری کند.

 • تقدیر از کارمندان:هنگامی که هدایای شرکتی به صورت داخلی داده می شود، به کارگران کمک می کند تا سهم خود را در کل شرکت تشخیص دهند.

اگر یک کارگر خاص به دلیل سخت کوشی خود شایسته دریافت جایزه باشد، یک هدیه مدیریتی به آن شخص می تواند به ایجاد روحیه مثبت در  کارگر کمک کند.

اینکار باعث می‌شود وی احساس کند کار او مورد توجه مدیریت و مدیران اجرایی قرار گرفته است.

حتی مدیران و سهامداران نیز می توانند از مزایای هدایای داخلی بهره مند شوند.

به ویژه برای سهامداران هدیه های شرکت می‌تواند به عنوان پاداش داخلی برای سرمایه گذاری و تصمیم گیری دقیق آنها عمل کنند. این هدایای شرکتی وقتی در جلسات سهامداران ارائه می شود، می تواند به سهامداران کمک کند به صورتی که احساس کنند سرمایه گذاری هایشان ارزشمند بوده است و از آنها با ارائه هدیه سازمانی تقدیر و تشکر می شود.

مخاطبین هدایای سازمانی و سلایق متنوع

یکی از مشکلات پیش رو در تهیه هدیه سازمانی، سلایق مختلف و متنوع است. این که هدیه ما دقیقاً باب میل مخاطب باشد تقریبا غیر ممکن است. شما باید استراتژی هدایای سازمانی مشخصی داشته باشید. مخصوصاً زمانی که تعداد افرادی که به آن‌ها هدیه می‌دهیم زیاد باشد. از این رو مجبور خواهیم بود دسته بندی‌های مختلفی برای تهیه هدیه سازمانی انجام دهیم. برای مثال افراد را  بر اساس سن دسته بندی کنید. یکی ازمهم ترین دسته بندی‌های موثر که می‌توانیم برای ارائه هدیه‌ها انجام دهیم تمایز بین سلایق خانم‌ها و آقایان است. برای مثال کمتر می‌بینید که آقایان به اشیا زینتی نظیر تابلو و یا گلدان علاقه داشته باشند اما این علاقه در خانم‌ها به وفور یافت می شود. از این رو جنسیت از جمله دسته بندی‌های مفید برای ما خواهد بود.

بهتر است برای رسیدن به یک انتخاب مناسب دسته بندی‌های دیگری نیز داشته باشیم. مثلاً پس از مشخص شدن این که هدیه سازمانی خود را برای خانم‌ها تهیه می‌کنیم، رده سنی مخاطب را نیز در نظر بگیریم. سپس تخصص افرادی که قصد تهیه هدیه برای آن‌ها را داریم. برای مثال جامعه هدف ما معلمین هستند یا مهندسین و یا متخصصین فناوری اطلاعات حائز اهمیت است.

هرچه موارد ذکر شده را با دقت بالاتری بررسی کنیم، دایره هدایایی که می‌توانیم تهیه کنیم کوچکتر شده و انتخاب برای ما راحت‌تر خواهد بود. در نتیجه برای رسین به یک انتخاب مناسب، که تا حد زیادی برای مخاطب نیز جذابیت داشته باشد، بهتر است یک چک لیست تهیه کنیم و اطلاعات جامعه هدف را در آن جمع آوری نماییم.

هدایای سازمانی چه تاثیری خواهد داشت؟

در این مقاله در مورد اثر هدایای تبلیغاتی سازمان اشاره کردیم تا بیش از گذشته به تاثیر هدایای سازمانی در کسب و کار خود پی ببرید و فکر نکنید که هزینه‌ی تبلیغات سازمانی، هدر دادن پول است.

در هدایای تبلیغاتی سازمانی با کمترین هزینه و بیشتر اثر،  کسب و کار‌ها برای انتقال پیام‌های تبلیغی و غیر تبلیغی خود از رسانه‌های مختلفی استفاده می‌کنند. نکته مهم در این خصوص این است که پیام تا حد ممکن با رسانه‌ای که بار انتقال را به دوش می‌کشد متناسب باشد.

رسانه در تعریف علمی آن ماموریت، رساندن دارد: رساندن حرف‌ها و پیام‌ها و دیدگاه‌های هر فرد به فرد دیگر از مسئولیت‌های رسانه است.

با این تعریف عام، خیلی از ابزار‌ها حکم رسانه به خود می‌گیرند که شاید در نگاه عمومی به آن‌ها تا کنون به چشم رسانه نگاه نشده است. یکی از این ابزار‌ها که می‌تواند در حکم رسانه نقش آفرینی کند، هدایای تبلیغاتی است.

در اختصاص بودجه، تبلیغات تلویزیونی با ۱۰۳ میلیارد دلار رتبه نخست را دارد. در تبلیغات آنلاین ۸/۶۷ میلیارد دلار، تبلیغات چاپی ۹/۸۴ میلیارد دلار، تبلیغات موبایلی ۷/۲۰ میلیارد دلار و هدایای تبلیغاتی با ۲۰.۸ میلیارد دلار هزینه شده است.

با این حساب ۳۴ درصد از سهم بازار تبلیغات به تلویزیون و فقط ۷ درصد از سهم بازار به هدایای تبلیغاتی اختصاص داده شده و تبلیغات آنلاین، چاپی و موبایلی به ترتیب با ۲۳ درصد، ۲۹ درصد و ۷ درصد سهم بازار دارند.

بر اساس آمار به دست آمده از همین تحقیق، نرخ رشد میزان هزینه کرد در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای بدین شرح است. نرخ رشد در تبلیغات تلویزیونی ۳ درصد، در تبلیغات آنلاین ۱۸ درصد، در تبلیغات چاپی یک درصد، در تبلیغات موبایلی ۶۶ درصد و در هدایای تبلیغاتی ۴ درصد است.

همانطور که ملاحظه می‌کنید نرخ رشد تبلیغات موبایلی به شدت در حال افزایش است و با نرخ ۶۶ درصد در این دسته بندی از سایر رسانه‌ها پیشی گرفته است. نرخ رشد در تبلیغات چاپی به دلیل کم اثر بودن فقط یک درصد است.

تاثیر  زمان سنجی بر ارائه هدایای سازمانی چیست؟

معمول‌ترین زمانی که شرکت ها هدیه می دهند، در پایان فصل زمستان و  تعطیلات سال است.

این می‌تواند یک دام برای استراتژی هدیه شما باشد زیرا اگر هر سال یک ساعت یکسان به مشتریان و کارمندان خود هدیه بدهید، می تواند “مورد انتظار” واقع شود.

اگر می‌خواهید متفاوت باشید، غافلگیر شوید و لذت ببرید و واقعاً تأثیرگذار باشید، به زمانهای تصادفی دیگری که می‌توانید هدیه دهید، فکر کنید. همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از هدایا را در طول سال ارسال کنید تا حتی بیشتر از آنها قدردانی کنید.

یکی دیگر از نکات مهم استراتژی هدایای سازمانی این است که مراقب باشید که زیاد هدیه ندهید زیرا برای مخاطب جذابیت هدیه از بین خواهد رفت.

یک روش آسان برای تعیین زمان این است که به مشتری و دلیل هدیه دادن به او فکر کنید (به عنوان مثال: هدیه دادن برای تشکر از خرید او، هدیه دادن در سالروز تولد او، هدیه دادن در مناسبت‌های خاص مربوط به هر شخص مانند سالگرد ازدواج یا فرزند دار شدن کارکنان)

سوالات متداول هدیه سازمانی

یکی از مهمترین ویژگی‌های هدایای سازمانی، ماندگاری است. در هدایای سازمانی برخلاف هدایای تبلیغاتی که معمولا خودکار و تقویم است، باید از هدایایی استفاده کنید که تا مدتها قابل استفاده باشد. در هدایای سازمانی باید تلاش کنید که تا حد ممکن برای دریافت کننده متفاوت و خاص باشد تا فرد دریافت کننده نسبت به نگه داشتن آن علاقه‌مند باشد. هدایای سازمانی بهتر است با شناخت از فرد دریافت کننده تهیه و خریداری شوند و تا حد زیادی به سلیقه دریافت کننده نزدیک باشد.

محصولات پاپیون با خدمات ویژه‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که از جمله آن می‌توان به قابلیت شخصی سازی محصولات اشاره کرد. پاپیون یک خدمت ویژه راه اندازی کرده است که مشکل بسیاری از سازمان‌ها را در عرضه هدایای سازمانی را رفع می‌کند و آن سرویس ارسال پاپیون است. مشتریان می‌توانند با ارائه یک لیست اکسل از دریافت کنندگان هدایای خود، فرآیند ارسال را به پاپیون بسپارند تا هدایای سازمانی در زمان مقرر به دستشان برسد.

بله این یکی از خدمات مرسوم در پاپیون است. اگر سازمانی باشد که از بین بسته‌های پیشنهادی ما نتواند انتخابی داشته باشد و بخواهد محصولی با ایده و نظر خود داشته باشد، با تشکیل اتاق فکر و بررسی نظرات آن سازمان، محصول مورد نظر را به صورت اختصاصی تولید خواهیم کرد.

مخاطبان پاپیون بسته به سلیقه هرکدام محصولات یک گروه را انتخاب می‌کنند. اما محصولات دسته‌پذیرایی و سلامت بیش از سایر دسته‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرند. در مرحله بعدی محصولات ترکیبی مورد اقبال هستند.

نکات مهم درباره هدایای سازمانی:

 • زمان مشخصی برای ارائه هدایای سازمانی تعیین نکنید زیرا به مرور تبدیل به انتظار فرد از سازمان شما می‌شود. سعی کنید در زمان های متفاوت مخاطب خود را با هدیه سازمانی سورپرایز کنید.
 • در تهیه هدیه‌های خود عوامل مختلفی مانند: سن افراد، جنسیت افراد، مذهب افراد و سلایق آن ها را در نظر بگیرید. برای مثال یک تابلو تزئینی برای آقایان جذابیتی که برای بانوان دارد را ندارد.
 • بهتر است هنگام تهیه هدیه و جعبه آن از لوگو، آرم یا نام برند خود اطلاعاتی ثبت کنید تا به وسیله آن بتوانید یک بازاریابی خلاقانه و در راستای آن تبلیغی هوشمندانه انجام دهید.
 • اطلاعاتی که بر روی هدیه ثبت می شود باید کوتاه ولی با معنی باشد. بدین معنی که اطلاعات ضروری تبلیغاتی بر روی کالای هدیه ثبت شده باشد.
 • علاوه بر هدیه سازمانی به کارمندان سازمان گاهی بهتر است هدایای سازمانی را برای مخاطبین خود خارج از شرکت و حتی در جلسات سهامداران شرکت خود ارائه کنید. زیرا با این کار حس ارزشمند بها دادن و دیده شدن را دریافت خواهید کرد.
 • هدیه‌های تبلیغاتی بهترین راه برای انجام تبلیغات و رساندن پیام‌های شرکت به مخاطبان است.

نوشتن یک نظر

(با درج نظر در سایت شما شرایط و قوانین سایت را خوانده و موافقت کرده‌اید.)
1
0
Avatar image

علی موحدی

سلام خسته نباشید

نمونه اولیه برای ساخت یک هدیه سازمانی چند روز طول می‌کشد ایجاد کنید؟


0
0
Avatar image

SuperUser Account

سلام

بسته به نحوه درخواست بین یک هفته تا یک ماه متغیر است.

لطفا تماس بگیرید تا توضیحات کامل داده شود


0
0
Avatar image

سامیار

سلام

مديران ارشد سازمان ما تا بسته اي رو از نزديك نبيين و از كيفيتش مطمئن نشن خريداري نميكنند

ما چطوري ميتونيم محصولات شمارو از نزديك ببينيم؟

توي كاتالوگ كه همه شركتها محصولاتشون قشنگن


0
0
Avatar image

SuperUser Account

سلام مشکلی نداره هم نمونه کارها و محصولات در سایت هست هم امکان ساخت نمونه بر اساس درخواست شما هست تا به بهترین هدیه سازمانی خود دست یابید


0
0
Avatar image

محمد رضا

سلام

خسته نباشید

سازمان ما سی نفر است

چطور برای تهیه هدایای تبلیغاتی با شما ارتباط داشته باشیم


0
0
Avatar image

SuperUser Account

از طریق آیکون واتس اپ که در سمت راست پایین سایت هست می تونید مستقیم با یکی از کارشناسای ما ارتباط بگیرید.


0
0
Avatar image

لاله

سلام چطوری می توانم کاتالگ شما را داشته باشم؟


0
0
Avatar image

SuperUser Account

pdf کاتالوگ ما در سایت هست ولی برای دریافت کاتالوگ بصورت فیزیکال لطفا از طریق واتس اپ با ما ارتباط بگیرید، اطلاعات تماس خود را ارسال کنید تا کاتالوگ برای شما ارسال شود


0
0
Avatar image

امیرحسین

ما کارمون تو زمینه صنایع غذایی هست، آیا امکانش هست در ترکیب بسته های شما از محصولات خودمون برای مشتریان استفاده کنیم؟

حداقل تیراژ چنین سفارشی چقدر هست، راهنمایی میفرمایید.


0
0
Avatar image

ُفرناز

محصولات و نحوه طراحی بسته بندی خیلی خلاقانه است، ولی میخواستم بدونم امکان چاپ اختصاصی برای ما هست؟


0
0
Avatar image

علی

سلام، با توجه به تنوع زیاد محصول آیا امکان بازدید حضوری وجود دارد؟ در صورت امکان نحوه هماهنگی به چه صورت هست؟


0
0
Avatar image

امیر دولتی

باسلام /خیلی خوبه نوع سفارش و سلیقه مشتریاتون رو هم قرار دادید ولی این سفارشات که جنبه اختصاصی تر پیدا میکنه از چه تعدادی امکان پذیر هست؟


0
0
Avatar image

سمیرا

کاش قیمت هارو هم درج میکردید ،اسم هایی که برای بسته هاتون استفاده کردید بسیار جالبه


0
0
Avatar image

صحرا خالصی

اطلاعات بسیار کاملی بود. ممنون میشم اگر بسته هایی برای روز تولد دارین به بنده پیشنهاد کنید


0
0
Avatar image

مجید

ما برای شرکت سی نفره مان نیاز به هدایای سازمانی داریم

لطفا راهنمایی کنید