هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی
هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

5.0 امتیاز
رتبه بندی این مطلب:
5.0

هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی از انواع اقلامی هستند که در ایام برگزاری نمایشگاه یک شرکت و در نمایشگاه به کسانی که از غرفه آنها دیدن می‌کنند، مشتریان و آشنایان اهدا می‌شود. این هدایای تبلیغاتی در انواع و رده های متفاوتی تهیه می‌شوند که از یک خودکار گرفته تا هدایای سازمانی توسط آن شرکت و یا هدایای خاص تر و گران تر تشکیل میشود.

یک مدیر هوشمند همواره سعی می‌کند برای ایام نمایشگاه خود هدایای تبلیغاتی را در نظر بگیرد. زیرا پس از اینکه مخاطبان غرفه شما از نمایشگاه بازگشت می‌کنند، به دلیل حجم بالای کاتالوگ و بروشورهایی که دریافت نموده اند، ممکن است شما را به درستی به خاطر نیاورند. اما در صورتی‌که هدیه ای از جانب شما دریافت نموده باشند، نام و برند شما در ذهن وی به خوبی ثبت خواهد شد. لذا کاتالوگ و یا بروشور شما را با توجه بیشتری مد نظر قرار خواهد داد و آنرا مطالعه می‌نماید. علاوه بر ان هدایای نمایشگاهی گامی موثر در جهت پیشبرد اهداف تبلیغاتی و بازایابی شرکت شما هستند.

 

عوامل موثر در هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

همان‌طور که در بالا ذکر شد در صورتیکه در ایام نمایشگاه هدیه ای در نظر نگیرید احتمال اینکه بازدید کنندگان شما را فراموش کنند بسیار زیاد خواهد بود.

همین طور در صورتی‌که تصمیم بگیرید هدیه سازمانی به بازدیدکنندگان بدهید ولی هدیه‌ی سازمانی مناسب و درخوری انتخاب نکنید این عمل نیز به ضرر شما تمام خواهد شد و برند شما هیچ جایگاهی در ذهن مخاطب پیدا نخواهد کرد و علاوه بر آن هزینه ی انجام شده را نیز در ریخته اید. بنابر این نیاز است که هدیه ای مناسب و درخور انتخاب کنید و در این راه بدون شک تیم مجرب و خلاق پایپون با مشاوره رایگان می‌تواند بهترین مشاوره را به شما ارائه دهد تا بتوانید بیشترین بازدهی را از ارائه هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی داشته باشید. 

در ادامه این بخش می‌خواهیم مواردی را با شما به اشتراک بگذاریم که با توجه به این موارد می توانید هدیه ای تاثیرگذار برای نمایشگاه خود انتخاب کنید

جذابیت هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

در انتخاب یک هدیه نمایشگاهی موضوع مهمی که باید در نظر گرفت این است که هدیه ای را در نظر بگیریم که برای مخاطب جذاب باشد بطوریکه جذب غرفه شما شوند. بدین منظور می توانید از هدایای خلاقانه ای استفاده نمایید تا موجب جذب مخاطب شود. این نکته زا از یاد نبرید که خاص بودن هدیه موجب جذابیت آنها می شود.

ماندگاری هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

هدیه ای که ماندگار باشد، تاثیر گذار است. زیرا هرچه بیشتر عمر کند، موجب استفاده بیشتر و بیشتر مخاطب می شود. این اصطکاک چشمی با برند شما، موجب به خاطر سپردن برند شما و حک آن در ذهن مخاطب می شود. بعنوان مثال ممکن است انتخاب های زیادی در پیش روی شما در یک رده قیمتی موجود باشد. به‌عنوان مثال یک خودکار نفیس و فلش مموری. اما پر واضح است که ماندگاری فلش از ماندگاری خودکار بیشتر است، بنابراین تاثیر گذارتر است.

برای این موضوع بهتر است بدانید که تمام هدایای تبلیغاتی که گروه مشاوره و طراحی هدایای خلاق پاپیون به شما ارائه می‌دهد با توجه به متریال استفاده شده دارای کیفیت و ماندگاری بسیار بالا می‌باشد.

کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی نمایشگاه

توجه داشته باشید که هدف شما از اهدایای هدایای نمایشگاهی، جذب مخاطب است. لذا باید وسیله ای را انتخاب نمایید که کاربردی باشد در غیر این‌صورت با عدم کاربردی بودن آن، توسط مخاطب بی استفاده می ماند و در واقع این هزینه شماست که دور ریخته شده است. بنابراین بیشتر در بین نیازهای روزمره مخاطبان خود بگردید.

در دید بودن هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی

یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت نمایید این است که هوشمندانه عمل نمایید. بدین معنی که با یک هدیه، تبلیغات خود را در دید دیگران نیز قرار دهید. بعنوان مثال اگر شما یک فلش را بعنوان تبلیغات خود انتخاب نمایید، شانس دیده شدن توسط دیگران را از دست داده اید. اما با انتخاب یک لیوان و چاپ لوگوی خود بر روی آن، در زمان استفاده از لیوان توسط مخاطب، هنگامی که لیوان بر روی میز شخص قرار می‌گیرد، دیگران نیز لوگوی ما را مشاهده خواهد نمود.

هزینه مناسب

دقت نمایید که هدف شما جذب مشتری بیشتر است. نه صرف تمام بودجه شرکت برای تبلیغات! در صورتیکه برنامه دقیقی برای تبلیغات خود نداشته باشید خرج زیاده از حد، موجب می شود که سازمان شما با مشکل بودجه مواجه شود. به‌طور معمول در انتخاب هدایای نمایشگاهی رده بندی قیمتی لحاظ می شود. بدین منظور که هدایایی با قیمت بالاتر که به تعداد کمتر تهیه می گردد و برای مخاطبان خاص نظیر مشتریان سابق یا مدیرانی که از غرفه دیدن می کنند توزیع و هدایایی که قیمت نازلی دارند و در بین عموم بازدید کنندگان توزیع می شود.

پیش بینی میزان مصرف هدایا

در صورتی که سابقه شما در شرکت در نمایشگاه زیاد باشد، می دانید به چه تعداد باید هدیه تهیه نمایید. در غیر این صورت بهتر است از همکاران خود در مورد میزان سفارش هدایا سوال نمایید. به این نکته توجه نمایید که تاریخ برگزاری نمایشگاه، در تعداد سفارش هدایا تاثیر دارد. در صورتیکه تاریخ برگزاری نمایشگاه شما در اواخر هفته و یا در تعطیلات رسمی است، تعداد بازدید کنندگان بیشتری و به تبع آن تعداد هدیه بیشتری نیاز خواهید داشت. اما در حالت کلی بهتر است تعداد بیشتری از هدایا تهیه نمایید. زیرا حتی اگر در نمایشگاه نیز مصرف نشوند، به مناسبت های گوناگون میتوانید آن ها را به مخاطبان خود اهدا نمایید. به عنوان مثال می توانید هدایا را بصورت اشانتیون درزمان ارسال نمونه کالا بر روی محصولات خود به مخاطبان عرضه نمایید.

 

نوشتن یک نظر

(با درج نظر در سایت شما شرایط و قوانین سایت را خوانده و موافقت کرده‌اید.)

تقویم نمایشگاهی

  • بازگشت به بالا