هدایای مناسبتی

هدایای مناسبتی

4.6 امتیاز
رتبه بندی این مطلب:
4.6

اگر شما درباره‌ی هدایای سازمانی اطلاعات کافی دارید و از آن‌ها استفاده می‌کنید، احتمالا با عبارت هدایای مناسبتی آشنایی دارید. این هدایا مختص مناسبت‌های تاریخی خاص هستند. برای مثال روز مهندس می‌تواند برای جامعه مهندسین و همچنین سازمان نظام مهندسی به عنوان یکی از روزهای مهم شمرده شود و یا هدیه روز پزشک و هدیه روز پرستار که روزهای بسیار مهمی در نظام سلامت کشور هستند.

در طول سال مناسبت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای تهیه هدایای تبلیغاتی متنوع برای مخاطبان و مشتریان استفاده کرد. از جمله این مناسبت‌ها می‌توان به جشن‌های ملی و سایر مناسبت‌های موجود در تقویم مانند روز معلم، روز زن، روز کارمند، اعیاد مذهبی و … اشاره کرد. مخاطبان شما با دریافت هدایای متنوع در چنین روز‌هایی دید خوبی نسبت به کسب و کار، محصولات و یا خدمات شما پیدا خواهند کرد.

اما چه هدایایی برای هر یک از این مناسبت‌ها باید تهیه کرد؟ هدایای مناسبتی چه ویژگی‌های دارند؟ بهترین هدایای مناسبتی را از کجا می‌توان خریداری کرد؟ اگر این موار�� سوالات شما نیز در خصوص هدایای مناسبتی هستند، در ادامه متن با ما همراه باشید. 

ابتدا تعریفی از هدایای مناسبتی و انواع آن ارائه کرده، سپس به بررسی دلایل و مزایای استفاده از این هدیه‌ها خواهیم پرداخت. در انتهای متن نیز بهترین هدایای مناسبتی پاپیون را برای شما معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با هدایای مناسبتی

 • معرفی انواع هدایای مناسبتی برای گرامی‌داشت روز‌های بزرگ
 • چرا باید هدایای مناسبتی تهیه کرد؟
 • آشنایی با هدایای مناسبتی ویژه پاپیون
 • نکات مهم در خصوص تهیه هدایای مناسبتی
 • آشنایی با هدایای مناسبتی

شاید شما نیز تجربه دریافت هدیه‌های متنوع از طرف شرکت‌های مختلف در تعدادی از مناسبت‌ها مانند عید نوروز را داشته باشید. برای مثال ممکن است از طرف محل کار خود هدیه‌های مانند سررسید و لوازم اداری و یا محصولات مصرفی در ابتدای سال نو دریافت کرد باشید. همه این موارد از جمله هدایای مناسبتی محسوب می‌شوند.

کسب و کار‌های مختلف برای تبلیغات محصولات و یا خدمات خود در تعدادی از این مناسبت‌ها هدایای بخصوصی را تهیه می‌کنند. این هدایا نشان دهنده ارزش دادن سازمان‌ها به مخاطبان خود است. به همین دلیل هدایای مناسبتی از بهترین گرینه‌ها برای انجام تبلیغات موثر هستند. برخی کسب و کار ها ممکن است برای گروه‌های خاصی از مخاطبان خود در زمان‌های مختلف هدیه دهند. برای مثال در روز کارمند هدایای برای این گروه و در روز پزشک هدایایی مناسب برای این روز را تهیه می‌کنند.

بنابراین باید با انواع هدایای مناسبتی آشنا شد تا در هر یک از مناسبت‌ها بهترین هدایا را برای مخاطبان خود تهیه کرد. برای توضیح بیشتر در این خصوص در پاراگراف بعدی همراه ما باشید.

معرفی انواع هدایای مناسبتی برای گرامی‌داشت روز‌های خاص

در طول سال انواع مختلفی از مناسبت‌ها وجود دارند که بر اساس اهداف و مخاطبان خود می توانید در هر یک از آن‌ها هدایایی را تهیه کنید. این هدایای مناسبتی یا جنبه خانوادگی دارند و یا جنبه تبلیغاتی. بیایید با یک مثال به بررسی این دو دسته بپردازیم.

برای مثال حتما شما نیز هر سال برای مادر، پدر، همسر و … هدایایی را در مناسبت‌های ویژه تهیه می‌کنید. از جمله این مناسبت‌ها می‌توان به روز مادر، روز پدر، روز زن و … اشاره کرد. در تهیه چنین هدایایی دست شما باز است و بر اساس سلیقه هر یک از افراد خانواده خود می‌توانید هدایای مناسبتی تهیه کنید. این موضوع در مورد هدایای مناسبتی تبلیغاتی کمی متفاوت است. این دسته از هدایا توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها برای انجام تبلیغات موثر استفاده می‌شوند. در مورد هدایای مناسبتی تبلیغاتی بر خلاف هدایای خانوادگی باید سلیقه جمع افراد را در نظر گرفت و هدایایی تهیه کرد تا مورد توجه همه قرار بگیرد.

غیر از این دو دسته‌بندی هدایای مناسبتی سازمان‌ها را می‌توان به موارد زیر نیز تقسیم کرد:

 • هدایای مناسبتی ملی مانند جشن نوروز و شب یلدا
 • هدایای مناسبتی برای مشاغل مختلف مانند هدیه برای روز پزشک، روز خبرنگار و …
 • هدایای مناسبتی برای اعیاد مذهبی مانند روز مبعث پیامبر، عید قربان و …
 • سایر هدایای مناسبتی مانند هدیه روز زن، روز پدر، روز دانشجو و …

مناسبت‌های مهم

بعضی از مناسبت ها فقط مختص بخش خاصی از جامعه می‌باشد. برای مثال روز پرستار، روز معلم، روز پزشک و یا روز خبرنگار از این قبیل که محوریت آن بزرگداشت یک صنف و یا یک گروه از جامعه است. اما در این میان مناسبت های مهم دیگری هم وجود دارد که برای همه‌ی افراد جامعه حائز اهمیت است. نوروز یکی از آیین های باستانی و اعیاد مهم ماست. یکی از مناسبت هایی است که برای همه‌ی افراد جامعه حائز اهمیت می‌باشد.

یکی دیگر از این مراسمات شب یلدا یا شب چله می‌باشد و هدیه شب یلدا بسیار جذاب است. مناسبتی که دورهمی های خانوادگی جز مهم و لاینفک آن است. هدیه دادن و هدیه دریافت کردن به مناسبت این تاریخ لذت زیادی برای همگان دارد. مخصوصا اگر این هدیه متناسب با نماد ها و رسوم سنتی این شب باشد. هندوانه، انار و گلپر، آجیل یلدا، خورش ناردوندر مازندران ویا کلم پلوی شیرازیی همگی یاد آور این شب خاص هستند. اگر هدیه شما شامل محصولاتی با محوریت این نمادها باشد جلوه خاصی نیز خواهد داشت. همچنین مراسم‌هایی نظیر ماه مبارک رمضان وجود دارد که یکی از مناسبت های بسیار مهم مذهبی است. هدیه دادن و هدیه گرفتن به مناسبت این ماه نیز لذت خاص خود را دارد.

کاربرد هدایای مناسبتی

هدایای تبلیغاتی مناسبتی می‌تواند از نوع تزئینی یا مصرفی باشد. اما همانطور که اشاره شد ، یکی از مهمترین معیار هایی که می‌تواند بر جذابیت این هدایا بیفزاید و آن را در چشم مخاطبان با اهمیت جلوه می‌دهد ارتباط مفهومی هدیه با آن مناسبت است. اگر شما تمایل داشته باشید که به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هدایایی را به دوستان و یا آشنایانتان ارائه دهید، احتمالا سعی می‌کنید محصولاتی انتخاب کنید که رنگ و بوی مذهبی و ماه مبارک رمضان داشته باشد. اگر بخواهید بسته‌ای ارائه کنید، احتمالا قرآن، یک ظرف خرما که همراه سفره افطار باشد، یک تسبیح و یا محصولاتی از این قسم در بسته مدنظر شما جای خواهد داشت.

ممکن است بخواهید برای عیدنوروز هدیه ای تهیه کنید. در این حالت احتمالا تمایل دارید چند ظرف سفالی یا مسی زیبا که بتواند نگه دارنده اجزای هفت سین باشد، در بسته شما جای می‌گیرد. همچنین قرآن و دیوان حافظ دو کتاب ارزشمندی است که مناسب هدیه دادن برای نوروز خواهد بود و یا هرچیزی که رنگ و بو و رد و نشانی این روز باستانی را دارد می تواند هدیه مناسب این روز باشند.

با توجه به اینکه مناسبت های مهم تاریخی نمادها ونشان‌های خاص خود را دارند، شما می‌توانید با انتخاب هدیه‌ای که رنگ و نماد این مناسبتها داشته باشد و درخور این رویداد تاریخی باشد هدایای مناسبتی متناسب با آن ایام داشته باشید و بدین وسیله با هماهنگی با تم مناسبت قدرت مانایی خود را در اذهان بیشتر کنید.

چرا باید هدایای مناسبتی تهیه کرد؟

اکنون که تعریفی از هدایای مناسبتی را ارائه کردیم و به بررسی انواع آن پرداختیم، بهتر است با مزایای این هدایا نیز آشنا شویم. اصلا چرا باید سازمان‌ها و شرکت‌ها برای تهیه هدایای مناسبتی برنامه ریزی کرده و هزینه صرف کنند؟ این هدایا چه مزیت و سودی برای کسب و کار ها دارند؟

برای پاسخ دادن به این سوالات باید با دلیل و برهان علت ضرورت هدایای مناسبتی را بررسی کرد. از جمله مهم‌ترین دلایل برای خریداری هدیه‌های مناسبتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نشان دهنده اهمیت شما به مخاطبان است.

با تهیه چنین هدایایی به مخاطبان یادآوری خواهید کرد که چقدر برای شما مهم هستند و همواره سعی می‌کنید بهترین کالا‌ها و خدمات را در اختیار آنان قرار دهید. هدایای مناسبتی تبلیغاتی رایگان هستند و افراد هیچ هزینه‌ای در قبال آن‌ها پرداخت نمی‌کنند. همین موضوع باعث خوشحالی مخاطبان می‌شود و این خاطره شیرین از کسب و کار شما در ذهن آنان ماندگار می‌شود. این دقیقا هدف تمام کارهای تبلیغاتی است.

آشنایی مشتریان جدید با برند شما

از دیگر مزایای هدایای مناسبتی می‌توان به جلب مشتریان جدید اشاره کرد. برای مثال می‌توانید در رویداد‌های مختلف و یا نمایشگاه‌ها چنین هدایایی را برای بازدیدکنندگان ارائه کنید. این هدایا با ایجاد حس مثبت در افراد، در ذهن آنان ماندگار خواهند شد.

تهیه هدایای مناسبتی از جمله روش‌ها ارزان برای تبلیغات است.

همان‌طور که می‌دانید کسب و کار‌ها سالانه هزینه‌های کلانی را برای بازاریابی و تبلیغات محصولات و یا خدمات خود انجام می‌دهند. از جمله کارهای تبلیغاتی پرهزینه می‌توان به تبلیغاتی تلویزیونی اشاره کرد که شاید ماندگاری چندانی نیز نداشته باشد. اگر به دنبال راهی آسان و کم هزینه برای تبلیغات شرکت خود هستید، حتما باید از هدایای مناسبتی تبلیغاتی استفاده کنید.

هدایای مناسبتی در پاپیون شامل هدیه روز کارمند، هدیه روز مهندس، هدیه نوروز، هدیه یلدا، هدیه روز پزشک، هدیه روز پرستار، هدیه روز زن، هدیه روز مرد، هدیه سالگرد تاسیس سازمان می‌باشد.

محصولات پاپیون با خدمات ویژه‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که از جمله آن می‌توان به قابلیت شخصی سازی محصولات اشاره کرد. پاپیون یک خدمت ویژه راه اندازی کرده است که مشکل بسیاری از سازمان‌ها را در عرضه هدایای مناسبتی را رفع می‌کند و آن سرویس ارسال پاپیون است. مشتریان می‌توانند با ارائه یک لیست اکسل از دریافت کنندگان هدایای خود، فرآیند ارسال را به پاپیون بسپارند تا هدایای مناسبتی در زمان مقرر به دستشان برسد.

بله این یکی از خدمات مرسوم در پاپیون است. اگر مناسبتی باشد که از بین بسته‌های پیشنهادی ما نتواند انتخابی داشته باشد و بخواهد محصولی با ایده و نظر خود داشته باشد، با تشکیل اتاق فکر و بررسی نظرات آن سازمان، محصول مورد نظر را به صورت اختصاصی تولید خواهیم کرد.

مخاطبان پاپیون بسته به سلیقه هرکدام محصولات یک گروه را انتخاب می‌کنند. اما محصولات دسته‌پذیرایی و سلامت بیش از سایر دسته‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرند. در مرحله بعدی محصولات ترکیبی مورد اقبال هستند.

نکات مهم در خصوص تهیه هدایای مناسبتی

به مهم‌ترین نکات در خصوص تهیه هدایای مناسبتی توجه فرمایید:

 • هدایای مناسبتی همان هدایایی هستند که در روز‌هایی مانند روز مشاغل، جشن‌های ملی و سایر اعیاد مذهبی به مشتریان هدیه می‌شوند.
 • این هدایا با ایجاد حسی مثبت در مشتریان، آنان را به برند شما وفادار می‌کنند.
 • هدایای مناسبتی علاوه بر مشتریان فعلی در آشنایی مشتریان بالقوه با شرکت شما نیز موثر است.
 • هدایای مناسبتی از جمله کارهای کم هزینه برای تبلیغات موثر در سازمان‌ها هستند.

نوشتن یک نظر

(با درج نظر در سایت شما شرایط و قوانین سایت را خوانده و موافقت کرده‌اید.)
1
0
Avatar image

علی موحدی

با سلام

اگر ما امروز سفارش دهیم تا یلدا میتوانید هدایایی منابتی شرکت ما را تولید کنید؟ حدود صد عدد مورد نیاز است


0
0
Avatar image

SuperUser Account

برای حفظ کیفیت در تولید هدایای یلدا پیشنهاد می کنیم در هر سال حداقل یک ماه مانده به یلدا اقدام کنید. لطفا از طریق واتس‌اپ در ارتباط باشید تا ببینم کمکی به شما می توانیم بکنیم


1
0
Avatar image

مونا علوی

هدیه مناسبتی نوروز نیاز داریم

چه پیشنهادی دارید؟؟


0
0
Avatar image

SuperUser Account

توضیحات کاملی در مورد هدایای نوروز در لینک زیر ارائه کرده‌ایم. لطفا بررسی کنید

https://papyoon.com/هدایای-مناسبتی/هدیه-نوروز


0
0
Avatar image

احمد

آیا هدایای مناسبتی برای روز ولنتیاین دارید؟

 • بازگشت به بالا